Höstkortenlö 2009-10-17 11:03
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

Nr. lap   Bricka Namn                      Klubb                              Start 


H80  (6)    2200 m            Startplats 1   

           19556 Stig Engström             OK Skogshjortarna                  11:00 
           30489 Bo Tyvik                  I 15 IF                            11:04 
           14000 Gustav Elvmyr             Göteborgs Spårvägars GIF           11:08 
           14256 Arne Sandström            IK Stern                           11:12 
          260901 Hugo Krause               Tolered-Utby Ol-klubb              11:16 
           11063 Sven Åke Pettersson       Kungälvs OK                        11:20 



H75  (6)    2200 m            Startplats 1   

           13763 Lasse Olsson              IK Trenne Ullared                  11:03 
           13923 Bertil Johansson          Markbygdens OK                     11:07 
           11055 Rolf Forsman              Tolered-Utby Ol-klubb              11:11 
           13999 Erik Johansson            Göteborgs Spårvägars GIF           11:15 
           14328 Carl-Henrik Hallberg      IK Uven                            11:19 
           11578 Rolf Blom                 Frölunda OL                        11:23 



H70  (13)   2500 m            Startplats 1   

           14730 Gösta Grahn               Sävedalens AIK                     11:30 
          225123 Gunnar Bylund             Rydboholms SK                      11:32 
           14311 Roland Aasa               IK Uven                            11:34 
          343249 Erland Olsson             Dalsjöfors GOIF                    11:36 
           25273 Kurt Larsson              OK Nackhe                          11:38 
           30915 Ragnar Gudmundsson        IF Rigor                           11:40 
           14727 Roland Brandshage         Sävedalens AIK                     11:42 
           36470 Göran Olofsson            Fjärås AIK                         11:44 
           14333 Ingemar Alfredsson        IK Uven                            11:46 
           41948 Sten Arvidsson            Dalsjöfors GOIF                    11:48 
           14230 Roland Dahl               IFK Göteborg                       11:50 
           12446 Kurt Rydin                OK Tranan                          11:52 
           11016 Agne Östensson            Tolered-Utby Ol-klubb              11:54 



H65  (33)   2700 m            Startplats 1   

          610001 Kalle Johansson           OK Skogshjortarna                  10:50 
          344936 Bo Leuchovius             Göteborg-Majorna OK                10:53 
           26185 Magne Hagström            Frölunda OL                        10:56 
           41944 Kjell Johansson           Dalsjöfors GOIF                    10:59 
           38675 Olle Hermansson           IK Ymer                            11:02 
           16836 Bengt Hansson             OK Löftan                          11:05 
          554310 Sven-Erik Forsell         Lunds OK                           11:08 
          501513 Dag Lorén                 OK Frisene                         11:11 
           14264 Hans Johansson            IK Stern                           11:14 
           14309 Karl-Axel Johansson       IK Uven                            11:17 
           15821 Ronny Andersson           OK Skogshjortarna                  11:20 
           36454 Alf Kjellberg             Bredareds IF                       11:23 
           15015 Lennart Höije             OK Ravinen                         11:26 
           14122 Kenneth Rosén             Göteborg-Majorna OK                11:29 
           17091 Håkan Skogum              Markbygdens OK                     11:32 
           30722 Sören Andersson           IK Dran                            11:35 
           14593 Lennart Carlström         OK Landehof                        11:38 
          243127 Percy Carlsson            Göteborgs Spårvägars GIF           11:41 
           19508 Kjell-Åke Isaksson        OK Skogshjortarna                  11:44 
           33629 Lars Tuvesson             Ulricehamns OK                     11:47 
           16822 Harry Lundström           OK Löftan                          11:50 
           14207 Christer Westberg         IFK Göteborg                       11:53 
          262658 Carl-Eric Andersson       Fjärås AIK                         11:56 
           14266 Stig-Ove Toll             IK Stern                           11:59 
          227878 Roland Nilsson            Falköpings AIK                     12:02 
           15824 Kent Carlgren             OK Skogshjortarna                  12:05 
           11508 Bengt Börjesson           OK Alehof                          12:08 
           16820 Gösta Lindqvist           OK Löftan                          12:11 
           14028 Ingvar Ottosson           Göteborg-Majorna OK                12:14 
           13755 Göran Bengtsson           Tockarps IK                        12:17 
          242277 Gunnar Vallin             OK Landehof                        12:20 
           25053 Melvin Kristiansen        IF Rigor                           12:23 
           15819 Lars Olof Lannfelt        OK Skogshjortarna                  12:26 



H60  (35)   2700 m            Startplats 1   

           11354 Jukka Rankanen            Sjövalla FK                        10:48 
           18845 Gösta Claesson            Rydboholms SK                      10:51 
          302450 Bo Sören Svensson         Sjövalla FK                        10:54 
           28810 Rolf Hermansson           Markbygdens OK                     10:57 
           14206 Hans Carlsson             IFK Göteborg                       11:00 
           15704 Kent Ekdahl               Emmaboda Verda OK                  11:03 
           25378 Jan Åke Ingemar Axelsson  Hestra IF                          11:06 
           16830 Lars-Olof Rönnqvist       OK Löftan                          11:09 
           11032 Thomas Åberg              Tolered-Utby Ol-klubb              11:12 
           36415 Jörgen Hallberg           IK Ymer                            11:15 
          264508 Staffan Broberg           IF Marin Väst                      11:18 
           30120 Lars-Olov Dahlberg        OK Landehof                        11:21 
           18408 Bo-Göran Gunnarsson       Markbygdens OK                     11:24 
           15705 Jörgen Fransson           Emmaboda Verda OK                  11:27 
          247929 Sten Helmertz             FK Herkules                        11:30 
           36803 Sture Grytheim            Elfsborg SOK                       11:33 
          724000 Lars-Göran Axmalm         Sävedalens AIK                     11:36 
          407267 Anders Björnberg          Frölunda OL                        11:39 
           11006 Lars Mathiasson           IK Stern                           11:42 
           17205 Stefan G Larsson          OK Njudung                         11:45 
           15703 Anders Andreasson         Emmaboda Verda OK                  11:48 
           25035 Kjell Jeppson             IF Rigor                           11:51 
           36356 Kurt Bodin                Gällstadbygdens SOK                11:54 
           11046 Jan Martner               Tolered-Utby Ol-klubb              11:57 
          501769 Ove Thorsson              IK Trenne Ullared                  12:00 
           33625 Roland Boman              Ulricehamns OK                     12:03 
           14332 Bengt-Rune Wallström      IK Uven                            12:06 
           30510 Bengt Mattsson            OK Orinto                          12:09 
          241811 Ronny Hjalmarsson         Emmaboda Verda OK                  12:12 
           14150 Bertil Hermansson         Stenungsunds OK                    12:15 
           28526 Ronny Ragnarsson          OK Skogshjortarna                  12:18 
          725000 Hans Carlstedt            Sävedalens AIK                     12:21 
           14560 Olle Adolfsson            Lerums SOK                         12:24 
           19235 Benny Ivarsson            Fjärås AIK                         12:27 
           26753 Johnny Gustafsson         Gamleby OK                         12:30 



H55  (28)   3100 m            Startplats 1   

          511013 Anders Thomasson          Ulricehamns OK                     10:49 
          214316 Thore Jansson             Kungälvs OK                        10:52 
          362508 Lennart Vamling           Frölunda OL                        10:55 
          519155 Per-Åke Hull              Almby IK                           10:58 
          520228 Carl Bachman              Täby OK                            11:01 
           11526 Lennart Hålsjö            OK Skogshjortarna                  11:04 
           11018 Sven-Erik Molander        Tolered-Utby Ol-klubb              11:07 
           14440 Ulf Pettersson            Kungälvs OK                        11:10 
           37936 Sören Kaspersson          Markbygdens OK                     11:13 
           19237 Jan Carlsson              IFK Göteborg                       11:16 
           14270 Sten Blomström            IK Stern                           11:19 
          263517 Tor Arne Ask              Lerums SOK                         11:22 
          541106 Kjell Nero                Nässjö OK                          11:25 
          530101 Bo Månsson                OK Löftan                          11:28 
          350604 Eje Dahl                  Laxå OK                            11:31 
           28213 Björn Pettersson          Ulricehamns OK                     11:34 
          409555 Hans Ekberg               Trollhättans SOK                   11:37 
          259022 Henrik Undeland           IFK Göteborg                       11:40 
           38896 Sven-Erik Bodin           Gällstadbygdens SOK                11:43 
           14543 Ingemar Gunnarsson        Lerums SOK                         11:46 
          504250 Göran Hansson             Täby OK                            11:49 
           15811 Kent Ivarsson             OK Skogshjortarna                  11:52 
           14771 Stefan Janslätt           Tolered-Utby Ol-klubb              11:55 
           11318 Yngve Norell              Frölunda OL                        11:58 
           18412 Bo Herdersson             Markbygdens OK                     12:01 
           14201 Kjell Ehrencrona          IFK Göteborg                       12:04 
           25276 Björn-Olof Waldemarsson   OK Nackhe                          12:07 
           14225 Kent Eriksson             Lerums SOK                         12:10 



H50  (17)   3300 m            Startplats 1   

          570615 Torbjörn Halvarsson       Fjärås AIK                         10:57 
           46740 Jörgen Ivarsson           Hestra IF                          11:00 
          302352 Peter Ramle               Sjövalla FK                        11:03 
          405542 Martin Eickhoff           Sävedalens AIK                     11:06 
          405562 Göran Olesund             OK Landehof                        11:09 
           25031 Bernt Andersson           IF Rigor                           11:12 
          213928 Gert Andersen Rebsdorf    Mariager OK                        11:15 
           18418 Lennart Karlsson          Markbygdens OK                     11:18 
           11331 Kjell Andersson           Sävedalens AIK                     11:21 
          362518 Stefan Sjöblom            Frölunda OL                        11:24 
          341203 Per-Martin Johansson      IF Rigor                           11:27 
           26167 Magnus Uppström           FK Herkules                        11:30 
          352243 Bertil Thomas             Lerums SOK                         11:33 
          263523 Lars Larsson              Sjövalla FK                        11:36 
          405538 Johan Wedlin              Sävedalens AIK                     11:39 
           30501 Per Andersson             OK Orinto                          11:42 
          306862 Sven-Åke Andersson        IF Rigor                           11:45 



H45  (32)   3500 m            Startplats 1   

          620706 Per Flakberg              IFK Göteborg                       10:43 
          620628 Bertil Petersson          IK Ymer                            10:46 
          331796 Leif Hagman               IK Uven                            10:49 
           30547 Bengt Grewin              Frölunda OL                        10:52 
          630424 Stefan Pettersson         Fjärås AIK                         10:55 
           29447 Anders Claesson           Burseryds IF                       10:58 
           28652 Benny Johansson           OK Reftele                         11:01 
           14167 Mikael Jungbjer           Göteborgs Skidklubb                11:04 
          260940 Ulf Wallin                Sjövalla FK                        11:07 
           11313 Ragnar Uppström           FK Herkules                        11:10 
          429854 Mats G Andersson          OK Skogshjortarna                  11:13 
           26198 Johan Byström             KFUK-KFUM IA Göteborg              11:16 
          354399 Stefan Gustafsson         IFK Göteborg                       11:19 
          620700 Stefan Lund               OK Orinto                          11:22 
          347295 Jan-Eric Thelin           Lidköpings VSK                     11:25 
          231263 Magnus Karlsson 1         OK Landehof                        11:28 
          213934 Ole Jensen                Mariager OK                        11:31 
          302594 Hans Voksepp              OK Skogshjortarna                  11:34 
          407268 Ulf Almehed               Frölunda OL                        11:37 
           14661 Christer Carlsson         Sävedalens AIK                     11:40 
          610307 Thomas Attfors            Tolered-Utby Ol-klubb              11:43 
          302451 Per-Arne Wahlgren         Sjövalla FK                        11:46 
           26162 Magnus Wide               FK Herkules                        11:49 
          362061 Hans Lindgren             OK Skogshjortarna                  11:52 
          308926 Kenn Heldgaard Kristensen Herning OK                         11:55 
          354390 Roger Hallgren            IFK Göteborg                       11:58 
          610325 Magnus Joelsson           SOK 68                             12:01 
          241802 Glenn Blom                Emmaboda Verda OK                  12:04 
          242212 Göran Stuhlhofer          OK Landehof                        12:07 
          243717 Stefan Hammar             FK Herkules                        12:10 
           15814 Andres Laas               OK Skogshjortarna                  12:13 
          239875 Håkan Wåhlander           Frölunda OL                        12:16 



H40  (19)   3200 m            Startplats 1   

           10049 Thomas Kullander          Sävedalens AIK                     10:54 
           27530 Bengt Johansson           FK Friskus Varberg                 10:56 
           14012 Mats Johnsson             Falköpings AIK                     10:58 
           30924 Stefan Pihl               SOK 68                             11:00 
          344587 Carl Norin                Frölunda OL                        11:02 
           14042 Mikael Bergstedt          Markbygdens OK                     11:04 
           14704 Nichlas Wallström         Sävedalens AIK                     11:06 
          202305 Nils Gustavsson           IFK Göteborg                       11:08 
           26196 0tto Pile                 KFUK-KFUM IA Göteborg              11:10 
           28639 Per Johansson             OK Reftele                         11:12 
          671206 Jim Axmalm                Sävedalens AIK                     11:14 
          213909 Henrik Bak                Mariager OK                        11:16 
          248204 Torbjörn Kjörk            Frölunda OL                        11:18 
           29948 Jonatan Börjesson         Hestra IF                          11:20 
          331125 David Gabrielsson         Sävedalens AIK                     11:22 
           15711 Peter Ekdahl              Emmaboda Verda OK                  11:24 
           11589 Bernt Berndtsson          Frölunda OL                        11:26 
          650818 Anders Sjöberg            OK Reftele                         11:28 
          400022 Erik Agrell               Sävedalens AIK                     11:30 



H35  (20)   4400 m            Startplats 1   

           38473 Torkel Davidsson          OK Löftan                          11:18 
          345327 Pär Svensson              I 15 IF                            11:21 
          344578 Magnus Homann             Frölunda OL                        11:24 
           27527 Magnus Eliasson           FK Friskus Varberg                 11:27 
          355996 Niklas Kallerbäck         Emmaboda Verda OK                  11:30 
          205061 Kristian Adolfsson        IK Ymer                            11:33 
          209717 Lars Kullman              OK Alehof                          11:36 
          345037 Klas Åström               FK Herkules                        11:39 
           14424 Mats Hermansson           Kungälvs OK                        11:42 
          740419 Daniel Olsson             Dalsjöfors GOIF                    11:45 
           11593 Anders Hellgren           Frölunda OL                        11:48 
          344498 Fredrik Plumppu           Bredareds IF                       11:51 
           15710 Joakim Ekdahl             Emmaboda Verda OK                  11:54 
           19646 Magnus Hansson            OK Löftan                          11:57 
          700103 Mads Mikkelsen            IFK Göteborg                       12:00 
          226998 Erik Lauri                FK Herkules                        12:03 
                 Johan Sandberg            Sjövalla FK                        12:06 
           19534 Martin Aamot              OK Skogshjortarna                  12:09 
           11090 Richard Sott              Frölunda OL                        12:12 
           44566 Thomas Westerlund         Herrljunga SK                      12:15 



H21  (49)   5100 m            Startplats 1   

301       810501 Per Svantesson            Bredaryds SOK                      10:47 
302       841120 Erik Tengvall             Vänersborgs SK                     10:49 
303       511048 Jonas Martner             Tolered-Utby Ol-klubb              10:51 
304       660066 Henrik Lidhage            IK Ymer                            10:53 
305       720000 Fredrik Johansson         Sävedalens AIK                     10:55 
306       900612 Erik Gustafsson           OK Nackhe                          10:57 
307       239715 Max Karle                 OK Skogshjortarna                  10:59 
308       830917 Simon Svensson            OK Pan-Kristianstad                11:01 
309       871003 Simon Larsson             Markbygdens OK                     11:03 
310       826041 Stefan Johansson          Kungälvs OK                        11:05 
311       501480 Dmitriy Mihalkin          Sävedalens AIK                     11:07 
312        14354 Anders Bergman            IK Uven                            11:09 
313       400008 Mattias Eliasson          IK Stern                           11:11 
314        17369 Lennart Bengtsson         Falkenbergs OK                     11:13 
315        19533 Erik Aamot                OK Skogshjortarna                  11:15 
316       880607 Emil Tengvall             Vänersborgs SK                     11:17 
317       771210 Conny Rantzow             Hestra IF                          11:19 
318       820918 Stefan Roos               Västerås SOK                       11:21 
319       362585 Daniel Nilsson            IK Stern                           11:23 
320              Richard Dahl              Laxå OK                            11:25 
321       741615 John Persson              OK Alehof                          11:29 
322       930619 Måns Östman               Göteborg-Majorna OK                11:31 
323       800322 Martin Hogedal            OK Orion                           11:33 
324       811003 Oscar Svalin              Vänersborgs SK                     11:35 
325       234858 Roger Lundin              FK Herkules                        11:37 
326        28636 Andreas Samuelsson        OK Reftele                         11:39 
327        11033 Niklas Åberg              Tolered-Utby Ol-klubb              11:41 
328       860712 Erik Johansson            Falköpings AIK                     11:43 
329       246165 Jon Petersson             IK Hakarpspojkarna                 11:45 
330       850809 Johan Levin               Sävedalens AIK                     11:47 
331       900630 Richard Sjöholm           OK Pan-Kristianstad                11:49 
332       345288 Tobias Johansson          OK Skogshjortarna                  11:51 
333        11549 Tobias Lindell            Vänersborgs SK                     11:53 
334       403661 Joakim Albrektsson        Hestra IF                          11:55 
335       202297 Simon Lindberg            Västerås SOK                       11:57 
336       429817 Stefan Johansson          Göteborgs Skidklubb                11:59 
337       213774 Niklas Olofsson           Helsingborgs SOK                   12:01 
338       920505 Joel Nilsson              IFK Göteborg                       12:03 
339        11570 Anders Lövgärd            OK Alehof                          12:05 
340       930613 Viktor Runnby             Göteborg-Majorna OK                12:07 
341        19512 Gustav Östling            OK Skogshjortarna                  12:09 
342       880119 Mattias Nilsson           Vänersborgs SK                     12:11 
343       860707 Daniel Hjortvall          Hestra IF                          12:13 
344        28646 Erik Samuelsson           OK Reftele                         12:15 
345        11363 Thomas Karlsson           Sjövalla FK                        12:17 
346       870620 Karl Levin                OK Tyr                             12:19 
347        17285 Thomas Ljung              OK Kullingshof                     12:21 
348       850122 Magnus Carlstedt          Sävedalens AIK                     12:23 
349       770721 Jakob Eng                 OK Pan-Kristianstad                12:25 



H21 M  (2)  3700 m            Startplats 1   

          403134 Jonas Larsson             Degerfors OK                             
          207528 Håkan B Samor             Sävedalens AIK                           



H18  (3)    3200 m            Startplats 1   

          302664 Jörgen Magnusson          OK Reftele                         11:40 
          260906 Johan Attfors             Tolered-Utby Ol-klubb              11:42 
          217418 Martin Frisk              Markbygdens OK                     11:44 



H16  (8)    3100 m            Startplats 1   

           14510 Pontus Jansson            Kungälvs OK                        11:28 
          234487 Jacob Thomas              Lerums SOK                         11:31 
          931023 Lucas Persson             FK Herkules                        11:34 
          214326 Daniel Zachrisson         Kungälvs OK                        11:37 
          930116 Johan Gunnarsson          Lerums SOK                         11:40 
          219974 Fredrik Kjörk             Frölunda OL                        11:43 
          239869 Patrik Hedenström         Lerums SOK                         11:46 
          930321 Niklas Helmertz           FK Herkules                        11:49 



H14  (9)    2700 m            Startplats 2   

           14517 Jesper Jansson            Kungälvs OK                        10:44 
           14145 David Udén                Göteborg-Majorna OK                10:48 
          231210 Oskar Vamling             Frölunda OL                        10:52 
           13974 Oscar Renberg             FK Herkules                        10:56 
          344951 John Gabrielsson          Sävedalens AIK                     11:00 
          400038 Dennis Karström           FK Herkules                        11:04 
          258658 Gustav Boquist            IK Uven                            11:08 
          430185 Carl Torstensson          Emmaboda Verda OK                  11:12 
          424712 Arvid Hammar              FK Herkules                        11:16 



H12  (11)   2500 m            Startplats 2   

          344489 Joel Flakberg             IFK Göteborg                       10:54 
           14146 Mattias Udén              Göteborg-Majorna OK                10:58 
          214327 Filip Zachrisson          Kungälvs OK                        11:02 
          242204 Adam Broberg              IF Rigor                           11:06 
          229500 Otto Stuhlhofer           OK Landehof                        11:10 
          331358 Johan Olson               IK Uven                            11:14 
          331457 Samuel Plumppu            Bredareds IF                       11:18 
          234545 Carl Agrell               Sävedalens AIK                     11:22 
           30305 Mathias Undeland          IFK Göteborg                       11:26 
          980602 Isak Larborn              Fjärås AIK                         11:30 
          429830 Joel Amb                  IK Uven                            11:34 



H10  (10)   1800 m            Startplats 2   

          247828 Tim Johansson             FK Friskus Varberg                 10:59 
          400040 Jonas Lauri               FK Herkules                        11:03 
          214286 Olle Leibe-Bergstedt      Markbygdens OK                     11:07 
          417476 Joel Plumppu              Bredareds IF                       11:11 
          438439 Daniel Svensson           FK Herkules                        11:15 
          433649 Alexander Roos            OK Landehof                        11:19 
          430183 Elias Torstensson         Emmaboda Verda OK                  11:23 
          243465 Nils Hammar               FK Herkules                        11:27 
          253959 Petter Leibe-Bergstedt    Markbygdens OK                     11:31 
          438415 Axel Vahnberg             Lerums SOK                         11:35 



D75  (3)    2200 m            Startplats 1   

           14729 Anna-Lisa Berglund        Sävedalens AIK                     11:01 
           28677 Inga-Lisa Johansson       Fjärås AIK                         11:05 
           14579 Evelyn Margareta Alexande Lerums SOK                         11:09 



D70  (7)    2200 m            Startplats 1   

           14327 Inger Hallberg            IK Uven                            11:35 
           14734 Marianne Grahn            Sävedalens AIK                     11:39 
           10272 Anita Andersson           Fjärås AIK                         11:43 
           14326 Gunnel Börjesson          IK Uven                            11:47 
           14448 Barbro Vallin             Kungälvs OK                        11:51 
           18844 Vivi-Anne Bylund          Rydboholms SK                      11:55 
           11072 Barbro Blom               Frölunda OL                        11:59 



D65  (9)    2500 m            Startplats 1   

          226999 Christina Schedwin        FK Herkules                        11:29 
           28463 Gunnel Svensson           IK Ymer                            11:33 
          243721 Monica Svärd              Göteborgs Spårvägars GIF           11:37 
           30719 Anna-Stina Arnesson       IK Dran                            11:41 
           16801 Carola Andersson          OK Löftan                          11:45 
           38808 Ingrid Hermansson         IK Ymer                            11:49 
           18425 Kerstin Johansson         Markbygdens OK                     11:53 
           25599 Britt Rangert             Växjö AIS                          11:57 
           16823 Marie-Louise Lundström    OK Löftan                          12:01 



D60  (16)   2300 m            Startplats 1   

           14373 Rosa Johansson            IK Uven                            10:59 
           14291 Britt Forsell Pirozzi     Lunds OK                           11:01 
           14289 Ann-Britt Johansson       IK Stern                           11:03 
           14674 Ingrid Carlstedt          Sävedalens AIK                     11:05 
           15828 Anita Andersson           OK Skogshjortarna                  11:07 
           15720 Gun-Britt Fransson        Emmaboda Verda OK                  11:09 
           11075 Ann-Christine Borg        Frölunda OL                        11:11 
          727645 Margareta Larsson         OK Njudung                         11:13 
           44556 Inger Holmstrand          Herrljunga SK                      11:15 
           15039 Eva Höije                 OK Ravinen                         11:17 
           42763 Maud Nilsson              HJS-Vansbro OK                     11:19 
           14738 Lotta Börjesson           Sävedalens AIK                     11:21 
           15820 Barbro Andersson          OK Skogshjortarna                  11:23 
          248977 Monica Påhlstorp          Emmaboda Verda OK                  11:25 
           11311 Ingrid Rex Wallström      IK Uven                            11:27 
           11047 Eva Britt Martner         Tolered-Utby Ol-klubb              11:29 



D55  (12)   2300 m            Startplats 1   

           28827 Marita Larsson            Markbygdens OK                     11:37 
           37779 Mona Kristina Hull        Almby IK                           11:39 
           14380 Karin Axelsson            IK Uven                            11:41 
           11029 Ann-Kristin Lindegårdh    Tolered-Utby Ol-klubb              11:43 
          247961 Eva Blomström             IK Stern                           11:45 
           25149 Eva Andreasson            Borås GIF                          11:47 
           11373 Eva Thörnblom             Sjövalla FK                        11:49 
           15812 Monica Ivarsson           OK Skogshjortarna                  11:51 
           17386 Ingela Nelsén             Falkenbergs OK                     11:53 
           15722 Kerstin Hjalmarsson       Emmaboda Verda OK                  11:55 
           11319 Maria Norell              FK Herkules                        11:57 
           11005 Solveig Hedenblom         Sjövalla FK                        11:59 



D55 M  (1)  2600 m            Startplats 1   

           37573 Eva-Maj Johansson         Markbygdens OK                           



D50  (14)   2700 m            Startplats 1   

          302590 Katarina Östling          OK Skogshjortarna                  11:31 
          247908 Gunilla Carlsson          FK Herkules                        11:34 
          590620 Maria Halvarsson          Fjärås AIK                         11:37 
          580127 Elisabet Månsson          OK Löftan                          11:40 
          263524 Lisa Larsson              Sjövalla FK                        11:43 
           15815 Ann Laas                  OK Skogshjortarna                  11:46 
           11543 Monika Nilsson            OK Alehof                          11:49 
          405581 Christina Nilsson         Lerums SOK                         11:52 
          263540 Anna-Karin Granath        Tolered-Utby Ol-klubb              11:55 
          247946 Silke Klick               IK Stern                           11:58 
           36465 Mariann Kjellberg         Bredareds IF                       12:01 
          405541 Susanne Eickhoff          Sävedalens AIK                     12:04 
           44581 Marianne Thorsson         IK Trenne Ullared                  12:07 
          239830 Maria Olsson              Lerums SOK                         12:10 



D45  (6)    2700 m            Startplats 1   

           11077 Jenny Homann              Frölunda OL                        10:58 
          231073 Linnea Carling Elofsson   Fjärås AIK                         11:01 
          352277 Karin Helmertz            FK Herkules                        11:04 
           14367 Annika Aasa               IK Uven                            11:07 
          345020 Karin Bergdahl            Sävedalens AIK                     11:10 
           36217 Anita Bodin               Gällstadbygdens SOK                11:13 



D45 M  (2)  2600 m            Startplats 1   

           14172 Yvonne Jungbjer           Göteborgs Skidklubb                      
          400023 Eva Erixon                IK Stern                                 



D40  (4)    3100 m            Startplats 1   

          429934 Charlotta Berggren        Tolered-Utby Ol-klubb              10:54 
           14105 Malin Söderbom            Göteborg-Majorna OK                10:57 
           30117 Anna Eriksson             OK Landehof                        11:00 
           41743 Jeanette Larsson          FK Friskus Varberg                 11:03 



D35  (6)    3300 m            Startplats 1   

           27508 Malin Johansson           FK Friskus Varberg                 11:57 
          431347 Karin Kullman             OK Alehof                          12:00 
           14520 Ann-Sofi Hermansson       Kungälvs OK                        12:03 
           11509 Ellinor Johansson         OK Alehof                          12:06 
          263511 Susanne Cox               Lerums SOK                         12:09 
          345033 Anna Säfsten              FK Herkules                        12:12 



D35 M  (4)  3200 m            Startplats 1   

          241809 Sofie Ekdahl              Emmaboda Verda OK                        
          302437 Agneta Larsson            IK Uven                                  
          214348 Teres Zachrisson          Kungälvs OK                              
          405559 Helene Stuhlhofer         OK Landehof                              



D21  (23)   3500 m            Startplats 1   

201       850529 Isabell Håkansson         Sävedalens AIK                     10:59 
202        14589 Pia Johansson             OK Landehof                        11:02 
203       258646 Lisa Weimann              IK Uven                            11:05 
204        11302 Anna Martner              FK Herkules                        11:08 
205       501614 Anna Nilsson              FK Snapphanarna                    11:11 
206        13988 Linda Martinsson          IF Marin Väst                      11:14 
207       930917 Laila B Höglund           FK Herkules                        11:17 
208       850408 Karin Elgh                Sävedalens AIK                     11:20 
209        28927 Sara Johansson            Kristinehamns OK                   11:23 
210       247824 Emma Sigvardsson          FK Friskus Varberg                 11:26 
211       722000 Lina Samor                Sävedalens AIK                     11:29 
212       262691 Erika Green               Långshyttans AIK                   11:32 
213       911007 Frida Emanuelsson         Domnarvets GOIF                    11:35 
214       722004 Ida-Maria Svensson        Sävedalens AIK                     11:38 
215       699202 Annica Eng                IFK Göteborg                       11:41 
216       900628 Lovisa Nilsson            Lerums SOK                         11:44 
217       750915 Emma Andersson            Sävedalens AIK                     11:47 
218       901016 Emma Green                Nydalens SK                        11:50 
219       300624 Katja Engelhardt          SSV Planeta Radebeul               11:53 
220       820909 Maria Magnusson           Sävedalens AIK                     11:56 
221       213794 Ingela Roos               Västerås SOK                       11:59 
222       260670 Helena Svensson           OK Tyr                             12:02 
223        11333 Frida Wallström           Sävedalens AIK                     12:05 



D18  (3)    3100 m            Startplats 1   

          815815 Malin Hedberg             Lerums SOK                         10:59 
           26161 Sofia Wide                FK Herkules                        11:02 
          430190 Emma Götesson             Emmaboda Verda OK                  11:05 



D16  (3)    2600 m            Startplats 1   

          930815 Emma Almehed              Frölunda OL                        11:29 
          933993 Karin Elofsson            Fjärås AIK                         11:32 
          242225 Felicia Stuhlhofer        OK Landehof                        11:35 



D14  (10)   2700 m            Startplats 2   

           17378 Julia Ladefoged           Falkenbergs OK                     10:58 
          247965 Johanna Persson           FK Herkules                        11:02 
          247959 Anna Erixon               IK Stern                           11:06 
          260895 Ella Strömbom             Elfsborg SOK                       11:10 
          344586 Lydia Norin               Frölunda OL                        11:14 
          258677 Sofia Helmertz            FK Herkules                        11:18 
          331198 Johanna Anderson          Lerums SOK                         11:22 
          409664 Sofia Larborn             Fjärås AIK                         11:26 
          362515 Cherie Sjöblom            Frölunda OL                        11:30 
          345099 Jennifer Hallel           Sjövalla FK                        11:34 



D12  (8)    2500 m            Startplats 2   

          234417 Martina Kylebäck-Wennerlö Sävedalens AIK                     11:00 
          400018 Emelie Karlsson           OK Landehof                        11:04 
          352262 Ellen Granath             Tolered-Utby Ol-klubb              11:08 
          430189 Lovisa Torstensson        Emmaboda Verda OK                  11:12 
          362070 Elin Voksepp              OK Skogshjortarna                  11:16 
          433647 Emelie Roos               OK Landehof                        11:20 
          231003 Jonna Halonen             Fjärås AIK                         11:24 
          302404 Clara Cox                 Lerums SOK                         11:28 



D10  (11)   1800 m            Startplats 2   

           29057 Klara Wallinder           Göteborg-Majorna OK                10:53 
          227374 Christina Hentze          Fjärås AIK                         10:57 
          340255 Elin Hermansson           Kungälvs OK                        11:01 
          355991 Ellen Kallerbäck          Emmaboda Verda OK                  11:05 
          345107 Janneke Snijder           IK Uven                            11:09 
          345034 Evelina Hall              FK Herkules                        11:13 
          355997 Nina Ekdahl               Emmaboda Verda OK                  11:17 
          202309 Anna Undeland             IFK Göteborg                       11:21 
          354655 Julia Bergdahl            Sävedalens AIK                     11:25 
          356002 Tea Gustafsson            Emmaboda Verda OK                  11:29 
           14310 Hanna Boquist             IK Uven                            11:33 



U3  (2)     2500 m            Startplats 2   

           14205 Rebecca Holl              IFK Göteborg                             
          400004 Linnéa Bengtsson Creaser  Sävedalens AIK                           



U2  (8)     1800 m            Startplats 2   

          340257 Axel Hermansson           Kungälvs OK                              
          424720 Oscar Cox                 Lerums SOK                               
          400015 William Koskinen          OK Landehof                              
          429825 Filippa Sandberg          Sjövalla FK                              
          400042 Frida Lund                Sävedalens AIK                           
          264529 Sofie Gruvesäter          Tolered-Utby Ol-klubb                    
          302362 Martin Gruvesäter         Tolered-Utby Ol-klubb                    
          429834 Adam Udén                 Göteborg-Majorna OK                      



U1  (5)     2000 m            Startplats 2   

          263547 Isabella Hall             FK Herkules                              
          438402 Johannes Jansson          Lerums SOK                               
          438670 Sanna Möller              OK Landehof                              
          424730 Paulina Lund              Sävedalens AIK                           
          438432 Samuel Pihlström          OK Landehof                              



INSKOLNING  2000 m            Startplats 2   

                 Klara Säfsten             FK Herkules