Sprintcup etapp 3ti 2009-05-12 21:32
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

   Bricka Namn                               Klubb                             Start 


H45  (21)   2360 m                             

    14334 Göran Håkansson                    IK Uven                        18:10:00 
   354399 Stefan Gustafsson                  IFK Göteborg                   18:12:00 
    11313 Ragnar Uppström                    FK Herkules                    18:14:00 
    16830 Lars-Olof Rönnqvist                OK Löftan                      18:16:00 
   724000 Lars-Göran Axmalm                  Sävedalens AIK                 18:18:00 
    14270 Sten Blomström                     IK Stern                       18:20:00 
   362518 Stefan Sjöblom                     Frölunda OL                    18:22:00 
    11015 Bengt Mattsson                     Tolered-Utby Ol-klubb          18:24:00 
    26162 Magnus Wide                        FK Herkules                    18:26:00 
   345011 Björn Engström                     Lerums SOK                     18:28:00 
   302414 Christer Borg                      Göteborg-Majorna OK            18:30:00 
    30178 Henrik Carlsson                    IK Uven                        18:32:00 
   840301 Carl-Henry Andersson               OK Orinto                      18:34:00 
    26167 Magnus Uppström                    FK Herkules                    18:36:00 
    14167 Mikael Jungbjer                    Göteborgs Skidklubb            18:38:00 
   344914 Anders Björklund                   Sävedalens AIK                 18:40:00 
   362501 Tomas Andreasson                   Frölunda OL                    18:42:00 
   610307 Thomas Attfors                     Tolered-Utby Ol-klubb          18:44:00 
   247929 Sten Helmertz                      FK Herkules                    18:46:00 
    14181 Bengt Alkdal                       IF Marin Väst                  18:48:00 
   725000 Hans Carlstedt                     Sävedalens AIK                 18:50:00 



H21  (34)   3010 m                             

   870208 Ola Martner                        Göteborg-Majorna OK            18:00:00 
   234858 Roger Lundin                       FK Herkules                    18:01:00 
    29377 Simon Lennermo                     Nässjö OK                      18:02:00 
   996969 Tomi Mattila                       IFK Göteborg                   18:03:00 
    14585 Stefan Tisell                      IK Stern                       18:04:00 
   217237 Emil Karlsson                      OK Alehof                      18:05:00 
   344578 Magnus Homann                      Frölunda OL                    18:06:00 
    27989 Jonas Norrman                      Göteborg-Majorna OK            18:07:00 
   202297 Simon Lindberg                     Västerås SOK                   18:08:00 
   262197 Lars-Johan Våg                     Lerums SOK                     18:09:00 
   880513 Anton Hemlin                       IK Uven                        18:10:00 
    17382 David Johansson                    Falkenbergs OK                 18:11:00 
   830202 Johnny Hålsjö                      OK Alehof                      18:12:00 
    11595 Jan Johansson                      Frölunda OL                    18:13:00 
    36401 Tobias Österlund                   IK Ymer                        18:14:00 
   860712 Erik Johansson                     Falköpings AIK                 18:15:00 
    25358 Rikard Pentonen                    IFK Göteborg                   18:16:00 
   400008 Mattias Eliasson                   IK Stern                       18:17:00 
    30184 Anders Wadsten                     OK Landehof                    18:18:00 
    10992 Anders Arfwedson                   Frölunda OL                    18:19:00 
   670003 Erik Sagvolden                     Göteborg-Majorna OK            18:20:00 
   800322 Martin Hogedal                     OK Orion                       18:21:00 
   651215 Leif Einarsson                     Kungälvs OK                    18:22:00 
   258663 Ingemar Blom                       IK Uven                        18:23:00 
    44000 Jacob Johansson                    Falkenbergs OK                 18:24:00 
   408885 Johan Blick                        OK Alehof                      18:25:00 
    11594 Stefan Johansson                   Frölunda OL                    18:26:00 
   921030 Egil Edvardsen                     Göteborg-Majorna OK            18:27:00 
   512513 Jonas Palm                         Sävedalens AIK                 18:28:00 
   409772 Andreas Bjärkmar                   Linköpings OK                  18:29:00 
   810222 Per-Anders Eggertsen               IFK Göteborg                   18:30:00 
   362585 Daniel Nilsson                     IK Stern                       18:31:00 
    36963 Olle Schälin                       OK Alehof                      18:32:00 
    11090 Richard Sott                       Frölunda OL                    18:33:00 



H16  (7)    2360 m                             

   930331 Joakim Eliasson                    OK Alehof                      18:01:00 
   930613 Viktor Runnby                      Göteborg-Majorna OK            18:03:00 
   214326 Daniel Zachrisson                  Kungälvs OK                    18:05:00 
   930630 Kristian Narbro-Porath             Tolered-Utby Ol-klubb          18:07:00 
   930619 Måns Östman                        Göteborg-Majorna OK            18:09:00 
   930814 Erik Classon                       OK Orinto                      18:11:00 
   258662 Anton Blom                         IK Uven                        18:13:00 



H14  (10)   1910 m                             

   247935 Viktor Yngström                    Frölunda OL                    18:23:00 
   910325 Felix Garmer                       Göteborg-Majorna OK            18:25:00 
   209822 Fredrik Burman                     Tolered-Utby Ol-klubb          18:27:00 
   258658 Gustav Boquist                     IK Uven                        18:29:00 
   961130 Filip Wadsten                      OK Landehof                    18:31:00 
   208297 Jesper Mattsson                    Göteborg-Majorna OK            18:33:00 
    13974 Oscar Renberg                      FK Herkules                    18:35:00 
   227876 Tim Jonasson                       Frölunda OL                    18:37:00 
   950405 Petter Östman                      Göteborg-Majorna OK            18:39:00 
   340237 Rickard Norlin                     Kungälvs OK                    18:41:00 



H12  (6)    1590 m                             

   214350 Benjamin Gabrielsson               Kungälvs OK                    18:00:00 
   345060 Jakob Karlsson                     Göteborg-Majorna OK            18:02:00 
   226326 Lukas Wadsten                      OK Landehof                    18:04:00 
   214327 Filip Zachrisson                   Kungälvs OK                    18:06:00 
   331693 Karl Norrman                       Göteborg-Majorna OK            18:08:00 
   407281 Rasmus Arfwedson                   Frölunda OL                    18:10:00 



D45  (5)    1910 m                             

    11077 Jenny Homann                       Frölunda OL                    18:09:00 
    14337 Lena Håkansson                     IK Uven                        18:11:00 
    14367 Annika Aasa                        IK Uven                        18:13:00 
    30160 My Engström                        Lerums SOK                     18:15:00 
    30177 Elisabet Hemlin                    IK Uven                        18:17:00 



D21  (18)   2580 m                             

    11079 Lena Max                           Frölunda OL                    18:17:00 
    11541 Lotta Nilsson                      OK Alehof                      18:19:00 
   246709 Camilla Lundgren                   Göteborg-Majorna OK            18:21:00 
   258646 Lisa Weimann                       IK Uven                        18:23:00 
   700417 Yvonne Fjordside                   Sävedalens AIK                 18:25:00 
   901230 Kristin Edvardsen                  Göteborg-Majorna OK            18:27:00 
   340203 Anneli Gabrielsson                 Kungälvs OK                    18:29:00 
   302379 Therese Berg                       Tolered-Utby Ol-klubb          18:31:00 
    26192 Johanna Wallinder                  Göteborg-Majorna OK            18:33:00 
    13988 Linda Martinsson                   IF Marin Väst                  18:35:00 
   930819 Amilia Björklund                   Sävedalens AIK                 18:37:00 
   717171 Louise Göthfors                    Göteborg-Majorna OK            18:39:00 
    30168 Ida Engström                       Lerums SOK                     18:41:00 
    30883 Ylva Sunesson                      OK Alehof                      18:43:00 
    27995 Anna-Karin Norrman                 Göteborg-Majorna OK            18:45:00 
   264512 Josefin Bertilsson                 FK Herkules                    18:47:00 
    17548 Lisa Palm                          Sävedalens AIK                 18:49:00 
   888866 Frida Nero                         Göteborg-Majorna OK            18:51:00 



D16  (4)    2360 m                             

   302411 Anna Wallin                        Sjövalla FK                    18:00:00 
   405197 Elin Blick                         OK Alehof                      18:02:00 
   352266 Paula Jungbjer                     FK Herkules                    18:04:00 
   264535 Madeleine Attfors                  Tolered-Utby Ol-klubb          18:06:00 



D14  (10)   1910 m                             

   340232 Lovisa Nilsson                     Kungälvs OK                    18:16:00 
   408887 Tilda Karlsson                     OK Alehof                      18:18:00 
   242257 Sara Magnusson                     OK Landehof                    18:20:00 
   214364 Linnea Bergstrand                  Kungälvs OK                    18:22:00 
    42114 Elin Classon                       OK Orinto                      18:24:00 
   950907 Danielle Fröstad                   Kungälvs OK                    18:26:00 
   226942 Ylva Mattsson                      Tolered-Utby Ol-klubb          18:28:00 
   362515 Cherie Sjöblom                     Frölunda OL                    18:30:00 
   214358 Daniela Nilsson                    Kungälvs OK                    18:32:00 
   209960 Ella Wallinder                     Göteborg-Majorna OK            18:34:00 



D12  (3)    1590 m                             

    29057 Klara Wallinder                    Göteborg-Majorna OK            18:01:00 
    13973 Emma Renberg                       FK Herkules                    18:03:00 
   344137 Sara Karlsson                      Göteborg-Majorna OK            18:05:00