Sprintcup, etapp 1ti 2009-04-28 21:51
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

Nr. lap Startnr   Bricka Namn                      Klubb                              Start 


H45  (15)  2000 m                           

              1   262197 Lars-Johan Våg            Lerums SOK                      18:10:30 
              2   362518 Stefan Sjöblom            Frölunda OL                     18:11:30 
              3    14334 Göran Håkansson           IK Uven                         18:12:30 
              4   302414 Christer Borg             Göteborg-Majorna OK             18:13:30 
              5    26167 Magnus Uppström           FK Herkules                     18:14:30 
              6   247997 Erik Sparrevik            Lerums SOK                      18:15:30 
              7    14181 Bengt Alkdal              IF Marin Väst                   18:16:30 
              8   344914 Anders Björklund          Sävedalens AIK                  18:17:30 
              9    14270 Sten Blomström            IK Stern                        18:18:30 
             10    11015 Bengt Mattsson            Tolered-Utby Ol-klubb           18:19:30 
             11    14584 Mats Nyberg               Lerums SOK                      18:20:30 
             12   362501 Tomas Andreasson          Frölunda OL                     18:21:30 
             13    30178 Henrik Carlsson           IK Uven                         18:22:30 
             14   247988 Björn Östman              Göteborg-Majorna OK             18:23:30 
             15    26162 Magnus Wide               FK Herkules                     18:24:30 



H21  (43)  2800 m                           

             16    14372 Jonas Hemlin              IK Uven                         18:00:00 
             17   239715 Max Karle                 OK Skogshjortarna               18:01:00 
             18    11090 Richard Sott              Frölunda OL                     18:02:00 
             19   630922 Per Sander                Göteborg-Majorna OK             18:03:00 
             20   405572 Jens Kvarnström           OK Landehof                     18:04:00 
             21   830000 Henrik Eliasson           IFK Göteborg                    18:05:00 
             22    11012 Per-Åke Bastestad         Tolered-Utby Ol-klubb           18:06:00 
             23    10992 Anders Arfwedson          Frölunda OL                     18:07:00 
             24   740002 Jonas Lundberg            Göteborg-Majorna OK             18:08:00 
             25    17382 David Johansson           Falkenbergs OK                  18:09:00 
             26    29377 Simon Lennermo            Nässjö OK                       18:10:00 
             27   841120 Erik Tengvall             Vänersborgs SK                  18:11:00 
             28    14183 Anders Jonsson            IF Marin Väst                   18:12:00 
             29    11593 Anders Hellgren           Frölunda OL                     18:13:00 
             30   760214 Andreas S Johansson       Göteborg-Majorna OK             18:14:00 
             31   830202 Johnny Hålsjö             OK Alehof                       18:15:00 
             32    25358 Rikard Pentonen           IFK Göteborg                    18:16:00 
             33   340207 Ulf Gabrielsson           Kungälvs OK                     18:17:00 
             34   400008 Mattias Eliasson          IK Stern                        18:18:00 
             35   930003 Ola Jodal                 Göteborg-Majorna OK             18:19:00 
             36   830917 Simon Svensson            OK Pan-Kristianstad             18:20:00 
             37   234858 Roger Lundin              FK Herkules                     18:21:00 
             38   880513 Anton Hemlin              IK Uven                         18:22:00 
             39   800322 Martin Hogedal            OK Orion                        18:23:00 
             40   344578 Magnus Homann             Frölunda OL                     18:24:00 
             41   727374 Fredrik Karlsson          Göteborg-Majorna OK             18:25:00 
             42   242236 Johan Lidström            OK Landehof                     18:26:00 
             43   770831 Jonas Pilblad             IFK Göteborg                    18:27:00 
             44   260899 Tim Björkman              OK Nackhe                       18:28:00 
             45    29052 Anders Lamm               Frölunda OL                     18:29:00 
             46    15002 Anders Höije              Göteborg-Majorna OK             18:30:00 
             47    44000 Jacob Johansson           Falkenbergs OK                  18:31:00 
             48    10539 Christian Vejedal         Hestra IF                       18:32:00 
             49   258663 Ingemar Blom              IK Uven                         18:33:00 
             50    12194 Andreas Skymberg          Sävedalens AIK                  18:34:00 
             51   344587 Carl Norin                Frölunda OL                     18:35:00 
             52   900813 Anders Hedberg            Göteborg-Majorna OK             18:36:00 
             53   408885 Johan Blick               OK Alehof                       18:37:00 
             54   871119 Markus Johansson          IFK Göteborg                    18:38:00 
             55   651215 Leif Einarsson            Kungälvs OK                     18:39:00 
             56    11595 Jan Johansson             Frölunda OL                     18:40:00 
             57   670003 Erik Sagvolden            Göteborg-Majorna OK             18:41:00 
             58   840228 Jonas Nyberg              OK Pan-Kristianstad             18:42:00 



H16  (11)  2000 m                           

             59   930613 Viktor Runnby             Göteborg-Majorna OK             18:30:30 
             60   930611 Robin Höglund             FK Herkules                     18:31:30 
             61    13977 Vidar Eriksson            IF Marin Väst                   18:32:30 
             62   930331 Joakim Eliasson           OK Alehof                       18:33:30 
             63   247949 Arvid Lindh               Göteborg-Majorna OK             18:34:30 
             64   930116 Johan Gunnarsson          Lerums SOK                      18:35:30 
             65   258662 Anton Blom                IK Uven                         18:36:30 
             66   930619 Måns Östman               Göteborg-Majorna OK             18:37:30 
             67   930321 Niklas Helmertz           FK Herkules                     18:38:30 
             68   207231 Fredrik Voksepp           OK Skogshjortarna               18:39:30 
             69   246010 Rasmus Larsson            OK Alehof                       18:40:30 



H14  (10)  1400 m                           

             70   950405 Petter Östman             Göteborg-Majorna OK             18:10:00 
             71   873880 Johan Höglund             FK Herkules                     18:12:00 
             72   951106 Gustaf Sparrevik          Lerums SOK                      18:14:00 
             73   247935 Viktor Yngström           Frölunda OL                     18:16:00 
             74   910325 Felix Garmer              Göteborg-Majorna OK             18:18:00 
             75   258658 Gustav Boquist            IK Uven                         18:20:00 
             76   209822 Fredrik Burman            Tolered-Utby Ol-klubb           18:22:00 
             77   208297 Jesper Mattsson           Göteborg-Majorna OK             18:24:00 
             78    13974 Oscar Renberg             FK Herkules                     18:26:00 
             79   950331 Arvid Våg                 Lerums SOK                      18:28:00 



H12  (4)   1400 m                           

             80   424732 Fabian Sivengård          Sjövalla FK                     18:00:00 
             81   407281 Rasmus Arfwedson          Frölunda OL                     18:02:00 
             82   214350 Benjamin Gabrielsson      Kungälvs OK                     18:04:00 
             83   345060 Jakob Karlsson            Göteborg-Majorna OK             18:06:00 



D45  (7)   2000 m                           

             84    11077 Jenny Homann              Frölunda OL                     18:00:30 
             85    14337 Lena Håkansson            IK Uven                         18:01:30 
             86   247961 Eva Blomström             IK Stern                        18:02:30 
             87    13984 Karin Elfman              IF Marin Väst                   18:03:30 
             88    14373 Rosa Johansson            IK Uven                         18:04:30 
             89   352277 Karin Helmertz            FK Herkules                     18:05:30 
             90    14367 Annika Aasa               IK Uven                         18:06:30 



D21  (21)  2300 m                           

             91    11079 Lena Max                  Frölunda OL                     18:15:30 
             92   901230 Kristin Edvardsen         Göteborg-Majorna OK             18:16:30 
             93   930917 Laila B Höglund           FK Herkules                     18:17:30 
             94   234480 Hanna Westerberg          Göteborg-Majorna OK             18:18:30 
             95   930819 Amilia Björklund          Sävedalens AIK                  18:19:30 
             96   821121 Sara Svensson             Göteborg-Majorna OK             18:20:30 
             97    30883 Ylva Sunesson             OK Alehof                       18:21:30 
             98   717171 Louise Göthfors           Göteborg-Majorna OK             18:22:30 
             99    13988 Linda Martinsson          IF Marin Väst                   18:23:30 
            100   340203 Anneli Gabrielsson        Kungälvs OK                     18:24:30 
            101   881223 Lina Strand               Göteborg-Majorna OK             18:25:30 
            102   722004 Ida-Maria Svensson        Sävedalens AIK                  18:26:30 
            103   760520 Sofia Malmqvist           Göteborg-Majorna OK             18:27:30 
            104   264512 Josefin Bertilsson        FK Herkules                     18:28:30 
            105   870706 Jennie Runesson           Göteborg-Majorna OK             18:29:30 
            106    11541 Lotta Nilsson             OK Alehof                       18:30:30 
            107   707018 Marie Johansson           Göteborg-Majorna OK             18:31:30 
            108   700417 Yvonne Fjordside          Sävedalens AIK                  18:32:30 
            109   246709 Camilla Lundgren          Göteborg-Majorna OK             18:33:30 
            110    14340 Hanna Weimann             IK Uven                         18:34:30 
            111   870317 Maria Arvidsson           Göteborg-Majorna OK             18:35:30 



D16  (2)   2000 m                           

            112   352266 Paula Jungbjer            FK Herkules                     18:26:30 
            113   405197 Elin Blick                OK Alehof                       18:27:30 



D14  (6)   1400 m                           

            114    30179 Klara Hemlin              IK Uven                         18:13:00 
            115   362515 Cherie Sjöblom            Frölunda OL                     18:15:00 
            116   214367 Klara Pålsson             Kungälvs OK                     18:17:00 
            117   226942 Ylva Mattsson             Tolered-Utby Ol-klubb           18:19:00 
            118   344586 Lydia Norin               Frölunda OL                     18:21:00 
            119   950907 Danielle Fröstad          Kungälvs OK                     18:23:00 



D12  (5)   1400 m                           

            120   209960 Ella Wallinder            Göteborg-Majorna OK             18:01:00 
            121    13973 Emma Renberg              FK Herkules                     18:03:00 
            122   344137 Sara Karlsson             Göteborg-Majorna OK             18:05:00 
            123   362070 Elin Voksepp              OK Skogshjortarna               18:07:00 
            124    29057 Klara Wallinder           Göteborg-Majorna OK             18:09:00