10mila - info. Avresa 1400
Dags för 10-mila !
Här kommer lite information inför avresa (efter hand kommer vi fylla på med mer information).
HUVUDPLAN (Obs! kan komma att uppdateras under helgen !):
Fredag | |||
13.45 | Buss ankommer Skatås, samling | ||
14.00 | Avresa Skatås | ||
ca 17.30 | Matstopp Örebro | ||
ca 21.00 | Framme i Borlänge (Scandic) | ||
Lördag | |||
07.00-10.00 | Frukost | ||
09.00 | Avresa med buss | ||
10.00 | Samling för damlag på hotellet (konfrum) | ||
10.30 | Samling för herrlag på hotellet (konfrum) | ||
12.00 | Utcheckning hotellet | ||
12.00 | Avresa med buss | ||
13.00 | Målgång ungdomskavlen | ||
14.15 | Start damkavlen | ||
14.40 | Omstart ungdomskavlen | ||
15.00- | Mat vid GMOK Camp | ||
18.30 | Målgång damkavlen | ||
19.15 | Omstart damkavlen | ||
20.30 | Start herrkavlen | ||
Söndag | |||
07.00 | Målgång herrkavlen | ||
11.00 | Hemresa från Arenan | ||
11.30 | Avresa från hotellet | ||
Matstopp | |||
ca 18.30 | Skatås |
BUSSTIDTABELL UNDER HELGEN
Busstidtabell lördag | |||||||||
Från hotellet | Från Arena busshpl | Bussansvar | |||||||
09.00 | (09.30) | Ola | Ungdomar | ||||||
12.00 | (12.30) | Hasse | Damer + herrar som vill kolla | ||||||
1a | 18.30 | (19.00) | Jocke E | H1a sträcka+herrar tillbaka efter damernas målgång | |||||
11.30 (sön) | 11.00 (sön) | Ola | Alla | ||||||
Parentes betyder att bussen släpper av och att det går att hoppa på just då om man vill åka tillbaka till hotellet - var ute i god tid i så fall |
TRANSPORT PÅ NATTEN (kommer justeras under lördag efter avstämning med alla)
Biltransporter herrkavlen (ca 20 min från hotellet till Arenan. P-plats strax söder om GMOK Campen) | ||||||||||
Rum/Tp | Från hotellet | Från P-plats Arena | Bil | Chaufför | ||||||
1b | 19.30 | Minibuss | Johan S | |||||||
20.35 (efter herrstarten) | Minibuss | Hasse | ||||||||
2a | 21.00 | (21.30) | Minibuss | Hasse | ||||||
3a | 22.00 | Minibuss | Daniel M | |||||||
23.30 | Minibuss | Elin C | ||||||||
3b | 00.00 | Minibuss | Tobias A | |||||||
00.00 | Andreas E | Andreas E | ||||||||
4 | 00.30 | Andreas E | Andreas E | |||||||
01.00 | Minibuss | Ola W | ||||||||
5a | 01.30 | (02.00) | Minibuss | Ola W | ||||||
5b | 02.30 | (03.00) | Minibuss | AP | ||||||
2b | 03.30 | Minibuss | Johan A | |||||||
OBS! | Avresa från P-plats betyder att man måste gå tidigare från Arenan (ta tidig kontakt med chauffören) | |||||||||
Parentes betyder att bilen släpper av och att det går att hoppa på just då om man vill åka tillbaka till hotellet - var ute i god tid i så fall |
BOENDE
Fre-lör på Scandic i Borlänge. Rumsfördelning i fyrbäddsrum.
Boende fredag-lördag Scandic Borlänge | ||||
OBS! Hotellrum får ni genom att en person per rum går till receptionen när vi kommer fram | ||||
Rum (ej rumsnummer) | ||||
1 | Johan Strand | Ola Martner | Christian Tingström | |
2 | Fredrik Larsson | Viktor Stensson | Andreas Eklund | |
3 | Wojtek | Jonas Lundberg | Ken Peeters | |
4 | Mikael Eliasson | Johan Runesson | Anders Hedberg | Philipp Sauter |
5 | Joakim Eliasson | Martin Ivarsson | Andreas J Johansson | |
6 | Hasse Melin | Ola Wallinder | Johan Axenborg | |
7 | Martin Lamm | Henrik Håkansson | Jakob Wahl | Viktor Runnby |
8 | David André | Fredrik Karlsson | Andreas Persson | |
9 | Kristine Berglia | Viktoria Ernstsson | Lina Strand | |
10 | Anna Forsberg | Judith Wyder | Agnes Leo | |
11 | Runa Fremstad | Anna Wallin | Moa Enmark | |
12 | Maria Arwidsson | Kristina Larsson | Lucyna | Emma Bergman |
13 | Jennie Andersson | Frida Nero | Elin Carlsson | |
14 | Isabella Lago | Moa Sjöberg | Åsa Nordberg | |
15 | Elias Nordberg | Viktor Jellvert Börjeson | Simon Nordberg | Erik Hogedal |
16 | Klara Wallinder | Alva Sellgren | Frida Andersson | Nellie Månsson |
17 | Ola Jodal | Louise Götfors | Isak Götfors | Jonna Götfors |
18 | Jennifer Davidsson | Klara Bourne | Clara Berglund Hiltunen | |
19 | Petter Jönsson | John Börjesson | Daniel Martinsson | |
20 | Busschaufför | |||
21 | Mats Jodal | E-B Jodal |
Lör-sön på hårt underlag i sporthall (2*30m2) nära arenan samt hotellet för herrarnas 1-2 lag samt 7st damer som anmält sig i förväg till Hasse.
Rumsfördelning lör-sön på Scandic i Borlänge (nu med rumsnummer - ni flyttar själva till rätt rum på lör fm utan att ni behöver checka ut/in)
Str | Rum/transport | Hotellrum nr | Lag 1 | Lag 2 | Damer | Plats för damer kl | |
1 | 1a | 208 | Raffael Huber | Joakim Eliasson | Lina Strand | Judith Wyder | 19.30 rum 1 |
2 | 1b | 208 | Johan Strand | Martin Ivarsson | Viktoria Erntsson | Anna Wallin | 19.30 rum 1 |
3 | 2a | 207 | Ola Martner | Philipp Sauter | |||
4 | 3a | 228 | John Börjesson | Viktor Runnby | Kristine Berglia | Emma Bergman | 23.00 rum 3 |
5 | 3b | 228 | Anders Hedberg | Tobias Ahnoff | Elin Carlsson | 23.00 rum 3 | |
6 | 4 | 204 | Christian Tingström | Petter Jönsson | Johan Strand | Joakim Eliasson | |
7 | 4 | 204 | Mikael Eliasson | Fredrik Karlsson | |||
8 | 5a | 206 | Andreas Johansson | Ken Peeters | |||
9 | 5b | 206 | Daniel Wernersson | Jakob Wahl | |||
10 | 2b | 207 | Johan Runesson | Henrik Håkansson |
Skapad:2016-04-15 09:51 av Lina Strand
Redigerad:2016-05-13 23:41 av Ola Wallinder
Kommentarer
Kommentera Anmäl till aktivitet
- Jonas L 13 maj 09:08ändrade planer, håll bussen. Jag ska med
- Jonas L 13 maj 08:37Lämnat återbud så håll inte bussen...
- Maria A 11 maj 21:12Kommer direkt till Borlänge fredag eftermiddag/kväll. Vi ses!
Information
- Typ Träning
- Start 2016-05-13
- Slut 2016-05-15 00:00
- Sista anmälan 2016-04-19
- Sista efteranmälan 2016-05-04
Ansvariga
- OK Kåre
- Ola Wallinder
Klasser
Visa | Namn | Distans | Tid | # |
---|
ATM - 121244